28 Mart 2012 Çarşamba

NEOMARİN ÇOCUK KÜLTÜR MERKEZİ AKGÜN AKOVA İLE ÇOCUKLAR İÇİN FOTOĞRAF ATÖLYESİ “Yolda Sevince Rastladım”

Yolda Sevince Rastladım Sergisi, Akgün Akova
                                                                                                     
NEOMARİN ÇOCUK KÜLTÜR MERKEZİ
AKGÜN AKOVA İLE ÇOCUKLAR İÇİN FOTOĞRAF ATÖLYESİ
“Yolda Sevince Rastladım”    
'Yolda Sevince Rastladım' Sergi, Akgün Akova
  

Yer:     Neomarin Pendik Alışveriş Merkezi
Tarih: 31 Mart 2012, Cumartesi  
Saat:   13.30-15.00

Farklı dünyaların yüreklere değen kapıları Neomarin’de aralanıyor

Yazar, gezgin ve fotoğraf sanatçısı Akgün Akova, fotoğraf sanatının inceliklerini tüm çocuklarla paylaşmak üzere 31 Mart 2012’de Neomarin Çocuk Kültür Merkezi’nde olacak. Etkinlik, ECE Türkiye Proje Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen Neomarin Pendik AVM, Çocuk Kültür Merkezi projesi kapsamında gerçekleştiriliyor.

Neomarin Pendik AVM ikinci katta bulunan ve 21 Şubat 2012 günü minik ziyaretçiler için hizmete giren Çocuk Kültür Merkezi; bugüne dek Tuluyhan Uğurlu, Tahsin Ceylan, Şahika Ercümen  gibi kendi alanlarında kabul görmüş pek çok önemli “değer”i ağırladı. Neomarin Çocuk Kültür Merkezi, tamamen ücretsiz olarak uyguladığı rutin sanat atölyelerini de söz konusu buluşmalarla eşzamanlı olarak sürdürüyor.

Yeni büyük buluşma, küçük kültür elçilerimiz ve Akgün Akova!

Edebiyat yapıtları birçok dile çevrilen, şiirleri antolojilere girmiş, Türkiye’yi tanıttığı beş bini aşkın fotoğrafı ve dört yüzü aşkın gezi yazısıyla sayısız ödül sahibi Akgün Akova, 31 Mart Cumartesi günü çocuklarla bir fotoğraf atölyesi gerçekleştirecek Sırasıyla “Yolda Sevince Rastladım” temalı atölye, Akgün Akova tarafından aktif yaratımı hedefleyen bir “workshop” tasarımıyla sunulacak.

Sanat yapıtlarından yola çıkıp yaratıcılığın kökenlerini araştırarak, yaratıcılığın beslenmesi ve geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlayan atölye; katılımcıların kendilerini özgürce ifade etmelerini, sanatı ve bilimi yan yana getirerek çok boyutlu bakış açısı geliştirmelerini sağlayacak, analiz ve sentez yeteneklerini geliştirecek,  sanat tarihi ve  felsefe gibi bilim dallarında da bilgiler vererek çağdaş sanat yaklaşımı edinmelerine katkıda bulunacak.

GA Çocuk- Neomarin Pendik AVM işbirliğiyle, Neomarin Çocuk Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak uygulanacak olan atölye programına, fotoğraf sanatına ilgi duyan tüm çocuklar davetlidir.

Akgün Akova Hakkında
Hacettepe Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü'nü ve İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü'nü bitirdi. Bugüne dek altı şiir, üç deneme, altı fotoğraf, yedi gezi ve bir tanıtım kitabı olmak üzere yirmi üç kitabı yayınlanan Akova’ya 1993 Truva ve 2003 Dionysos Şiir Ödülleri verildi. Sanatçının gerçekle düşü içiçe geçirerek Saraybosna'yı anlattığı bir bölümün de yer aldığı "Yıkık Bir Çocuk Bahçesi Gibiydi Yüzü", 1998 Dil Derneği Ömer Asım Aksoy Ödülü'nü kazandı. Yapıtları birçok dile çevrilen Akova'nın internet sitelerinde ve antolojilerde birçok yazısı ve  şiiri bulunuyor. Sanatçı bugüne kadar yurtiçi ve yurtdışında üniversite, dernek, şirket ve özel okullarda binden fazla söyleşi ve dia gösterisi gerçekleştirdi, konferanslar verdi. TRT ve Açık Radyo’da sunuculuk, metin yazarlığı ve program yapımcılığı yaptı. Kadir Has Üniversitesi, Akademi İstanbul ve Eyüboğlu Eğitim Kurumları’nda “Yaratıcılık” dersleri verdi.
Türkiye’yi tanıttığı beş bini aşkın fotoğrafı ve dört yüzü aşkın gezi yazısı Voyager, Skylife, National Geographic, Varan Yol Boyunca, Ulusoy Travel, Fotoğraf, Marie Claire Maison, Alive, Leven In Turkije, Doğa ve Gezi dergilerinde yayınlandı. NTV’nin internet portalı ntvmsnbc.com’da Türkiye “Rota”larını yazdı ve fotoğrafladı. “Dört Mevsim Bolu”, “Dört Mevsim Isparta”, "Dört Mevsim Polonezköy", "Kırlangıcın Kanadı Datça" ve "İstiklal Yolu İnebolu-Ankara" projelerini gerçekleştirdi. Sanatçı 1998 - 2006 arasında Voyager Dergisi'nde seyahat editörü olarak çalıştı. Şu sıralar National Geographic ve THY'nin Skylife dergilerinde yazı ve fotoğraflarını yayınlıyor; "Dört Mevsim Maçka", "Bir Bisikletin İki Tekerleği: Türkiye ve Hollanda" ve "Bir Aynada İki Ülke: Türkiye ve Polonya" çekimlerini sürdürüyor. İstanbul Oyuncak Müzesi'nde "Yaratıcılık Seminerleri" veriyor ve birçok firma için özel projeler üretiyor.
İletişim
+90 543 956 95 68 - +90 555 985 50 10
+90 212 256 00 22


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder